Nuotrauka be prierašo.

2016 m. sausio 29 d. Šilutės r. sav. Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje 9 – 10 klasių mokiniams vyko dvi lytinio ugdymo paskaitėlės „Žmogaus gyvybės vystymąsis“. Paskaitėles vedė VšĮ „Krizinio nėštumo centro“ lektorė Kristina Monkienė. Mokiniai sužinojo, kokios būna neatsakingų lytinių santykių pasekmės, apie neplanuoto nėštumo galimybes, pasekmes ir alternatyvas, apie Krizinio nėštumo centro teikiamas paslaugas ir specialistų konsultacijas neplanuotai pastojus. Taip pat mokiniai žiūrėjo filmą apie kūdikio vystymąsi per visus 9 nėštumo mėnesius iki gimimo. Plačiau »

Nuotrauka be prierašo.

Sausio 12 d. mokykloje lankėsi Šilutės policijos pareigūnė Nerija Ropienė bei Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė. Viešnios vedė saugaus eismo pamokėlę: priminė taisykles, kurių privalo laikytis mokiniai kelyje, gatvėse, kiemuose, važiuodami autobusu, automobiliu, dviračiais. Mokė būti draugiškais, nesityčioti, neskriausti mažesnių, silpnesnių. Mokiniams labai patiko rodomi filmukai. Pirmokams viešnios padovanojo atšvaitus. Plačiau »

Nuotrauka be prierašo.

Lėlės džiugina, guodžia, net gydo… Tokias ir panašias istorijas sausio 15-osios popietę susitikime su 2-3-ių klasių mokiniais pasakojo kūrėja Rita Poteliūnienė pristatydama savo unikalią lėlių kolekciją, prisimindama savo vaikystę, apsuptą žmonių, kurie visada, kad ir kokia bebūtų rūpesčių kupina diena, rasdavo minutėlę rankdarbiui. Mokytojos ir vaikai ne tik susidomėję klausėsi pasakojimų, bet ir patys pasidalijo savo mylimiausių lėlių istorijomis.

Plačiau »

Nuotrauka be prierašo.

Sausio 13-oji. Pasaulio pažinimo pamoka „Istoriją, kurią man pasakojo…“ Į šią pamoką pasikvietėme Kristupo tėvelį Vytautą Knapkį, kuris pasidalijo savo prisiminimais ir išgyvenimais iš vaikystės ir dabar suaugusiojo akimis. Jam tada buvo 9-eri metai. (Papasakojo apie įvykius vaiko akimis ir dabar suaugusio žmogaus.) Patys mokiniai padeklamavo eilėraščių apie tėvynę, Regimantas Leikus pagrojo kanklėmis ir padainavo lietuvių liaudie s dainų. Pavaduotoja Danguolė Norkuvienė irgi pasidalijo savo mintimis apie tuo metu išgyventus jausmus. Plačiau »

Nuotrauka be prierašo.

Dvidešimt penktąją Laisvės gynėjų paminėjimo dieną, mokyklos pradinukai pradėjo jau tapusia tradicija – 8 val. ryto uždegant žvakutes languose. Žuvusius už Lietuvą pagerbė tylos minute. Visą savaitę klasėse vyko pamokos Laisvei, klasės valandėlės, kuriuose vaikai kalbėjo apie sausio 13-osios įvykius, diskutavo kas yra Laisvė. Ką jautė ir išgyveno savo mintis vaikai išreiškė piešiniuose, dainavo dainas apie Laisvę. Plačiau »

Nuotrauka be prierašo.

Sausio 26 dieną mokykloje vyko pradinių klasių mokinių tarpklasinės paprastųjų šaškių varžybos „Šaškės – 2016“.

Varžybose dalyvavo 12 mokinių. Tai geriausi šaškių žaidėjai iš 3 – 4 klasių. Nugalėtojais tarp trečiųjų klasių mokinių tapo Beatričė Jonaitytė (3a kl.) ir Benas Benkunskas (3b kl.).

Tarp ketvirtųjų klasių mokinių pirmąsias vietas užėmė Kamilė Simonaitytė (4c kl.) ir Manfredas Burzdžius (4a kl.). Plačiau »

Sausio 15 dieną įvyko mokyklinis meninio skaitymo konkursas, skirtas rašytojos Vytautės Žilinskaitės 85-erių metų jubiliejui. Konkurse dalyvavo keturiolika 5-8 klasių mokinių. Jiems konkursui pasiruošti padėjo jų lietuvių kalbos mokytojos. Vertinimo komisijai ( Sandrai Montvilei, logopedei; Daliai Šiaudvytienei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui ir Laimai Sadauskienei, rusų kalbos mokytojai ) teko nelengva užduotis. Reikėjo išrinkti du geriausius skaitovus, kurie atstovaus mūsų mokyklą rajoniniame meninio skaitymo konkurse. Po ilgų svarstymų ir ginčų išrintos dvi laureatės: Rūta Mielytė, 5 c klasės mokinė ( mokyt. L. Giržadienė ) ir Karina Kislinkaitė, 6 c klasės mokinė ( mokyt. D. Agintienė ).

Sveikiname ir linkime sėkmės rajoniniame meninio skaitymo konkurse.

Nuotrauka be prierašo.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras 2016 m. sausio 12 dieną organizavo pamokėlę „Priminimas apie saugią aplinką mokykloje“ Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos 1 – 4 klasių mokiniams. Pamokėlės tikslas – priminti ir paaiškinti mokiniams apie saugią aplinką. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Nerija Ropienė mokiniams paaiškino apie saugią aplinką – diskutavo apie daiktų vagystes iš parduotuvių, klasės draugų ar kitų vietų, paaiškino patyčių žalą, Plačiau »

Nuotrauka be prierašo.

Šaukiu lietuvį burtis prie lietuvio
ir gyvą širdį prie gyvos širdies,
kad tamsiame vidurnakty nežuvę
pakiltų rytmečiui gyventi ir žydėt….

— B. Brazdžionis

Plačiau »

Nuotrauka be prierašo.

Gruodžio 3 dieną, 2c klasės mokiniai Austėja Šneideraitytė, Gabrielė Montvilaitė, Justas Mauricas ir 3b klasės mokiniai Goda Šiaudvytytė, Emilija Drabkinaitė, Paulius Zdanevičius ir Benas Benkunskas dalyvavo Klaipėdos regiono ir miesto pradinių klasių mokinių konferencijoje „Žiniukų akademija“, kuri vyko Klaipėdos „Gilijos“ pradinėje mokykloje. Konferencijos tikslas – skatinti pradinių klasių mokinius ir mokytojus bendradarbiauti, dalintis gerąja darbo patirtimi. Plačiau »