IMG_5879

Balandžio 12 d. II informaciniame centre  vyko integruotas „Ugdymo karjerai“ ir fizikos projektas- viktorina, skirta Tarptautinei kosmonautikos ir aviacijos dienai paminėti. Projekto dalyviai – 7 klasių mokiniai. Jos metu visi turėjo galimybę parodyti savo žinias ir išmanymą atlikdami įvairias užduotis. Nepralenkiama viso turnyro metu buvo 7 d ir 7 c klasių  komandos – „Coma  Beronices“, „Marsiečiai“. Jie  pasidalino  1-ąja vieta. Nedaug nuo jų atsiliko ir kitos komandos:  „Saturno keliautojai“  ir „Galaktikos riteriai“. ,,Blic“ turnyre daugiausia klausimų atsakė 7 d klasės mokiniai. Plačiau »

Karklinė nendrinukė išaugino gegučiuką

Balandžio 19-20 dienomis mokyklos informaciniame centre 4-5 ųjų klasių mokiniams vyko edukacinės pamokos „Gamtai atbundant“,  vedė  buvęs mokinys,  Vilniaus Universiteto biologijos magistro laipsnį turintis, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, LR Seimo pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio padėjėjas – sekretorius Ričardas Stonkus.

Tradiciškai, trečiąjį pavasarį, grįžtant paukščiams giesmininkams, mūsų mokyklą aplanko  biologas, ornitologas.  Jis papasakojo apie mokslo metus, praleistus mūsų mokykloje, Plačiau »

img_5817

Balandžio 2-ąją, Hanso Kristiano Anderseno gimimo dieną, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Balandžio 4-8 dienomis jau 15-ąjį kartą Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokytojus ir mokinius pakvietėme į renginį „Biblioteka pasiekiama ranka“, skirtą šiai šventei paminėti.

Pirmadienį, balandžio 4 d., informaciniame centre mokyklos mokytojai rinkosi į popietę „Negali nustot skaityt…“ , kurią tradiciškai vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Elina Rupeikienė Plačiau »

dsc_0564

Atrodo visai neseniai svečiavomės Rusnės specialiojoje mokykloje ir varėme žiemą lauk, o štai jau ir pavasaris. Velykas vaikai sutiko namuose, o per mažąsias Velykėles sulaukėme svečių iš Rusnės.

Tęsdami projektą „Lietuviškų pavasario švenčių tradicijos ir papročiai“, 2a klasės mokininiai su svečiais dainavo daineles, lalavo, prašydami margučių, deklamavo. Mokytoja pasakojo apie Velykų tradicijas ir papročius. Plačiau »

img_8423

Penktadienį (balandžio 1d) 4b klasė su mokytoja Nida Vismantiene ir 1a klasės mokiniai su tėveliais ir mokytoja Ona Pužiene H. Šojaus 171-ąjį gimtadienį paminėjo sportuodami su žemėlapiu rankose.

Mokiniai ir jų tėveliai miesto parke ieškojo kontrolinių punktų. Turėdami sportinį žemėlapį rankose, kompasą krypčiai nustatyti, turėjo surasti nurodytus punktus vietovėje. Mokiniai susipažino su žemėlapiu, kompasu, įsiminė jo ženklus, Plačiau »

img_5866

Jaunieji gamtininkai domėjosi, kaip rūšiuojamos antrinės žaliavos, koks tolimesnis jų likimas. Pasirodo, kai kurios antrinės žaliavos iškeliauja net į užsienį, ten jos yra perdirbamos, prikeliamos antram „kvėpavimui“.

Grįždami namo užsukome į poilsio aikštelę. Stebėjome subrinkusius pumpurus, matėme besiporuojančias varles, pražydusius šalpusnius, lizduose tupinčius gandrus. Plačiau »

dsc00664

Kovo 31d. mokyklos sporto salėje vyko pradinių klasių mokinių šeimų sporto šventė „Kartu mes galime viską“. Šventėje dalyvavo devynios šeimos. Komandas sudarė tėtis, mama ir vaikas.

Šventę pradėjo ir visus pakiliai nuteikė mokytojos Idilijos Klimaitės paruoštas mažųjų šokėjų šokis. Pavaduotoja ugdymui Danguolė Norkuvienė palinkėjo geros nuotaikos laiką praleidžiant su visa šeima. Komandos varžėsi penkiose rungtyse – estafetėse : „Kamuolių grandinė“, „Nesušlapk kojyčių“, Plačiau »

dsc00609

Kovo 31 dieną mokyklos lėlių dizaino ir teatro studija pakvietė 2a, 2b, 2c klasių mokinius „Į teatrą“. Mokytoja Snieguolė Diekantienė papasakojo antrokams, kad teatro diena švenčiama kovo 27 dieną, nuo 1962 metų. Mokiniai aiškinosi, jog žodis „teatras“ kilo iš graikų kalbos: „Theatron“ – vieta, skirta vaidybai. Teatro ištakų galima rasti dar senovės medžiotojų ir žemdirbių apeigose, o iš pradžių žmonės vaidino užsidėję kaukes. Plačiau »

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Balandžio 4-6 dienomis mokykloje svečiavosi Šilutės miesto ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinių grupių auklėtiniai ir jų tėveliai. Apsilankė 176 būsimi pirmokėliai ir 37 tėveliai.

Atviras pamokėles vedė mokytojos metodininkės Laima Mačijauskienė, Lijana Šerpytienė ir Nida Vismantienė. Vaikučiai mokėsi pažinti pirmąsias pavasario gėles, skaičiavo, dainavo. Labai jiems patiko pasėdėti mokykliniuose suoluose, rašyti lentoje. Plačiau »

Aktorius V. Paldausko  monospektaklio  akimirka.

Balandžio 6 dieną 8c klasės mokiniai dalyvavo neįprastoje lietuvių pamokoje, kurią vedė Šilutės kamerinio teatro aktoriai Alma Rimkevičiūtė, Vygantas Paldauskas ir Vytas Bartuška. Netradicinės pamokos galimybė atsirado dėl to, kad Šilutės teatras vykdo edukacinę programą „Švytis“. Pamokos tema – „Skaitome V. Mačernį“.

Mokiniai buvo supažindinti su rašytojo biografija ir asmenybe. Kalbėta apie mažiau žinomą poeto kūrybos dalį Plačiau »