Stiklo meistras Artūras

Spalio 28 dieną mokykloje svečiavosi stiklo meistras Artūras iš Latvijos ir kultūros švietimo darbo specialybės režisierius, programos vedėjas Virginijus iš Klaipėdos. Mokyklos aktų salėje 5-10 klasių mokiniams jie pravedė įdomius demonstracinius užsiėmimus apie stiklą. Šiame edukaciniame renginyje mokiniai savo akimis pamatė, kaip stiklo ruošinys virsta tąsia mase ir galiausiai – gražiu stiklo dirbiniu.

Meistrai demonstravo, kaip stiklas Plačiau »

img_7058

Mokyklos klasių seniūnai buvo pakviesti į popietę „Lyderiais ir gimstama, lyderystė ir išsiugdoma“. Susitikime su mokiniais dalyvavo verslininkė, buvusi pedagogė, Aurelija Žymančienė. Susitikimo metu buvo draugiškai kalbama apie lyderystę kaip talentą- pamatinį dalyką. Mokiniai kalbėjo, kaip išmėgino savo stipriąsias puses skirtingose veiklose, kaip bandė įveikti sunkumus ir pasiekti užsibrėžto tikslo. Buvo kalbama, kad tik lyderiai gali ugdyti lyderius, kad kiekvienas gali būti lyderiu ir reikštis įvairiose veiklos srityse, kad kūrybinga veikla yra svarbus akstinas, sudarantis sąlygas Plačiau »

img_7002

Spalio 10 dieną mokyklos aktų salėje 7 b klasės mokinių grupė pristatė keletą mėnesių vykdytą projektą integruotoje srautinėje pamokoje 5 klasių mokiniams. Projektą ,,Tautos dvasios beieškant“ organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projekto tikslas – ugdyti pilietinę savivoką per savo gimtinės, tėviškės etnokultūros paveldo suvokimą, lavinti tiriamuosius ir komandinio darbo gebėjimus.

Septintokai pasirinko kryptį Plačiau »

img_6920

Rugsėjo 21 dieną 6-7ų klasių mokiniai aplankė M. K. Oginskio – kunigaikščio, diplomato, visuomenės veikėjo – dvarą Rietave. Neįprastoje ugdymo aplinkoje vyko integruota lietuvių kalbos ir ugdymo karjerai pamoka. Tai buvo puikus kontekstas pagal naująsias lietuvių kalbos ir literatūros programas 7 klasėje nagrinėjamam kūriniui – M.K. Oginskio „Priesakai sūnui“. Gidė ir istorijos mokytoja Audronė mokinius supažindino su Oginskių – didikų ir kunigaikščių- giminės medžiu bei dvaro aplinka. Žinias mokiniai įtvirtino atlikdami praktinę užduotį. Plačiau »

img_6951

6c ir 6b klasių mokiniai per integruotas dailės-technologijų pamokas nuo pat rugsėjo kūrė mokytojams gėles, jas pjaustė ir spalvino. Mokytojų dienos rytą savo gėles šeštokai „pasodino“ į mokyklos veją, taip ryte pasveikindami savo mokytojus. Vėliau gėles „pamerkė“ bibliotekoje, kad visi dar galėtų pasidžiaugti paskutiniais žiedais. Dalis mokinių savo gėles padovanojo mylimiausiems mokytojams. Paroda „Tau mokytojau“ bibliotekoje vyks spalio 5-14 dienomis. Plačiau »

Nuotrauka be prierašo.

Dar praėjusiais mokslo metais Kauno Maironio lietuvių literatūros muziejus organizavo mokinių kūrybos konkursą ,,Istorija, verta… knygos“. Grupelė dabartinių 6 b klasės mokinių lietuvių kalbos pamokų metu kūrė miniatiūras ir rinko pačią meniškiausią. Ja tapo Mato Rupainio kūrinėlis ,,Sudegintas gyvenimas“. Jis ir buvo pasiųstas konkurso organizatoriams.

Tai mokinio mintys apie mažo vaiko tragediją, kai suvaržoma ir atimama tai, kas svarbiausia – laisvė. Plačiau »

Nuotrauka be prierašo.

Šių metų rugsėjo paskutinę savaitę Lietuvoje vyko „Tyrėjų naktys“. Mūsų mokyklos fizikos, chemijos bei matematikos mokytojai organizavo renginį aštuntokams. Rugsėjo 29 dieną 8a, 8b, 8c klasių komandos dalyvavo varžytuvėse “Matematika + fizika + chemija“ . Komandos varžėsi trijose rungtyse: chemijos, fizikos ir matematikos. Fizikos rungtyje mokiniai galėjo išbandyti kada monetos gali plaukioti vandens paviršiumi ir besisukančio rutuliuko kabojimą ore. Chemijos rungtyje mokiniams teko apskaičiuoti duoto rutuliuko masę, tūrį ir pagal pasirinktą formulę surasti medžiagos tankį, Plačiau »

dscn1067

10:00 val. – Mokslo metų atidarymo šventė mokyklos kiemelyje
11:00 val. – Pirmoji 2016 / 2017 m. m. klasės valandėlė

Sveikiname ir linkime visiems gražaus bendravimo, pažinimo džiaugsmo, žingeidumo, aktyvumo…

dsc02044

Koks įvairus, beribis, paslaptingas pasakų pasaulis! Jų skaitymas lavina kalbą, skatina fantazuoti, padeda pažinti gyvenimą ir save. Be to, jos gali tapti puikia suaugusiųjų ir vaikų bendravimo priemone – tiltu iš širdies į širdį. To įrodymas mūsų mokykloje šiais – bibliotekų metais – sėkmingai įgyvendintas projektas ,,Nykštuko Tuko pasakos“, skirtas pradinių klasių mokinių skaitymo skatinimui. Tai – bibliotekininkės Indros Sokolovienės iniciatyva. Mokinukai labai pamėgo jos įkūnytą personažą – Nykštuką Tuką. Su juo patyrė įvairių nuotykių, patys buvo aktyvūs Plačiau »

received_1055092227863611

Kovo 18-20 dienomis, Palangoje vyko LMS (Lietuvos Moksleivių sąjungos) Pajūrio Regioninė konferencija. Ši konferencija vyko Palangos Senojoje gimnazijoje. Joje dalyvavo mūsų mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Ineta Paulauskaitė. Jos metu, visi šioje konferencijoje dalyvavę moksleiviai galėjo patys pasirinkti savo darbo grupę. Mūsų mokyklai buvo aktualus projektų rašymas, tad aš ir pasirinkau darbo grupę – projektų rengimas mokykloje. Be to, šios regioninės konferencijos metu, vyko įvairios paskaitos apie savirelizacija, viešąjį kalbėjimą, svajones, tikslus Plačiau »