Gruodžio 12 d. vyko srautinė pamoka „ Jaunimo ir mokinių savanorystė – bendruomeniškumo ugdymo veiksnys“. Pamokoje dalyvavo 8 kl. mokiniai. Tikybos mokytoja Rolanda Saulevičienė mokiniams papasakojo apie savanorystę, jos esmę ir veiklos principus: Plačiau »

Gruodžio 5 dieną grupė 7b klasės mokinių, projekto ,,Tautos dvasios beieškant” dalyvių, dalyvavo baigiamajame renginyje Vilniuje, Lietuvos moksleivių neformaliojo ugdymo centre, kuris ir organizavo šį konkursą. Austėja Bendikaitė pristatė mūsų mokyklos projektą, anksčiau pateiktą ir mokyklos bendruomenei.

Iškovota III vieta. Komisijos pirmininkė – Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto etnologė Gražina Kadžytė Plačiau »

2016 m. gruodžio 2 dieną Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje vyko dviejų dalių renginys, skirtas Pasaulinei AIDS dienai paminėti. Jame dalyvavo 8 – 10 klasių mokinių komandos – septynios komandos po 5 mokinius. Renginį organizavo biologijos mokytojos – Birutė Martinkienė ir Jovita Ranauskienė, Plačiau »

2016 m. lapkričio 21 dieną, minint Tarptautinę nerūkymo dieną, Šilutės r. sav. Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje vyko pamoka-viktorina „Rūkai – save žudai“. Viktorinoje dalyvavo 7 – 8 klasių mokinių šešios komandos po 5 mokinius. Renginį organizavo Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, Plačiau »

Gruodžio 9 dieną mūsų mokyklos mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojų Reginos Vytuvienės ir Lauros Martinkienės dalyvavo Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuojamoje akcijoje „Baltų eglių alėja“. Tai jau tradicinė akcija, kurioje kasmet atgimsta lietuvininkų krašto Kalėdos. Šiemet mokinai eglutei žaisliukus gamino iš įvairios technikos baltus žaisliukus. Plačiau »

Lapkričio 16 dieną Lietuvos mokyklose minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų simbolis – tolerancijos paukštis.

Mūsų mokyklos bendruomenės nariai noriai prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos. Nuo lapkričio 7 d. visi judėjo, krutėjo ir ruošėsi savo darbeliais įprasminti Tolerancijos dieną. Plačiau »

Spalio 28 dieną mokykloje svečiavosi stiklo meistras Artūras iš Latvijos ir kultūros švietimo darbo specialybės režisierius, programos vedėjas Virginijus iš Klaipėdos. Mokyklos aktų salėje 5-10 klasių mokiniams jie pravedė įdomius demonstracinius užsiėmimus apie stiklą. Šiame edukaciniame renginyje mokiniai savo akimis pamatė, kaip stiklo ruošinys virsta tąsia mase ir galiausiai – gražiu stiklo dirbiniu.

Meistrai demonstravo, kaip stiklas Plačiau »

Mokyklos klasių seniūnai buvo pakviesti į popietę „Lyderiais ir gimstama, lyderystė ir išsiugdoma“. Susitikime su mokiniais dalyvavo verslininkė, buvusi pedagogė, Aurelija Žymančienė. Susitikimo metu buvo draugiškai kalbama apie lyderystę kaip talentą- pamatinį dalyką. Mokiniai kalbėjo, kaip išmėgino savo stipriąsias puses skirtingose veiklose, kaip bandė įveikti sunkumus ir pasiekti užsibrėžto tikslo. Buvo kalbama, kad tik lyderiai gali ugdyti lyderius, kad kiekvienas gali būti lyderiu ir reikštis įvairiose veiklos srityse, kad kūrybinga veikla yra svarbus akstinas, sudarantis sąlygas Plačiau »

Spalio 10 dieną mokyklos aktų salėje 7 b klasės mokinių grupė pristatė keletą mėnesių vykdytą projektą integruotoje srautinėje pamokoje 5 klasių mokiniams. Projektą ,,Tautos dvasios beieškant“ organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projekto tikslas – ugdyti pilietinę savivoką per savo gimtinės, tėviškės etnokultūros paveldo suvokimą, lavinti tiriamuosius ir komandinio darbo gebėjimus.

Septintokai pasirinko kryptį Plačiau »

Rugsėjo 21 dieną 6-7ų klasių mokiniai aplankė M. K. Oginskio – kunigaikščio, diplomato, visuomenės veikėjo – dvarą Rietave. Neįprastoje ugdymo aplinkoje vyko integruota lietuvių kalbos ir ugdymo karjerai pamoka. Tai buvo puikus kontekstas pagal naująsias lietuvių kalbos ir literatūros programas 7 klasėje nagrinėjamam kūriniui – M.K. Oginskio „Priesakai sūnui“. Gidė ir istorijos mokytoja Audronė mokinius supažindino su Oginskių – didikų ir kunigaikščių- giminės medžiu bei dvaro aplinka. Žinias mokiniai įtvirtino atlikdami praktinę užduotį. Plačiau »